6 грудня, на базі Прикарпатського факультету (м. Івано-Франківськ) Національної академії внутрішніх справ, відбулась науково-практична конференція присвячена Всеукраїнському тижню права «Правова культура як чинник професійної діяльності правоохоронних органів».
Цей науковий захід відвідала і делегація Університету Короля Данила, у складі проректора за наукової роботи Олександра Острогляда, доцента кафедри цивільного права і процесу Ірини Турчак та студентів магістратури. Наші викладачі, поряд з викладачами Прикарпатського факультету та ЮІ ПНУ, виступили у якості експертів.
Серед доповідачів участь у конференції взяв і студент юридичного факультету Університету Короля Данила – Коваль Денис.

Студент мігістратури представив тему, присвячену правовому статусу іноземців та осіб без громадянства.

Зокрема, він зазначив, що його тема є важливим елементом у розвитку правової культури не тільки осіб пов’язаних з правоохоронною діяльністю, але і кожного громадянина окремо. «З плином часу і суспільним розвитком розвиваються відносини з іншими країнами. Йде своєрідне стирання кордонів, іноземці на вулицях нашого міста вже не є чимось новим і дивуючим. Вони вчаться у наших ВУЗах. Живуть, або тимчасово проживають, а також працюють і реалізують свій потенціал. Іноземці можуть з реалізувати свої права та обов’язки практично так само, як і громадяни України.- зазначив студент.
«Українське законодавство стикається все частіше з тим, що все більше іноземців і осіб без громадянства постійно проживають і здійснюють всі види дозволеної законом діяльності на території України, а тому в Україні всебічно та повно закріплено як комплекс прав та обов’язків іноземців та осіб без громадянства, так і механізм їх реалізації, захисту та відповідальності».
Окрім цього, були також представлені такі теми, як: «Мовна культура правоохоронця», тобто, як трактувати слова закону зрозумілими словами для цивільних осіб.
Також, студент 7-го курсу юридичного інституту НУ «Одеська юридична академія» – Якубовсьий Степан говорив про «Правовий нігілізм в суспільстві». Він зазначив, що в сучасних українських школах має робитися величезна ставка на уроки правознавства, оскільки, це, насправді, допоможе підвищити рівень правової культури суспільства.

Автор: Лідія Вітранчик