Днями в Університеті Короля Данила, відбувся VII Всеукраїнський науково-практичний семінар «Теоретичні та практичні проблеми розвитку кримінального права і процесу», що присвячений 70-ій річниці підписання Загальної декларації прав людини. Організаторами якого виступили: кафедра кримінального права і процесу Університету Короля Данила та Івано-Франківський обласний осередок ВГО «Асоціація кримінального права». Як безпосередню тему для обговорення цього разу обрали – «Реалізація права на професійну юридичну допомогу у кримінальному провадженні». Модератором даного семінару був проректор з наукової роботи УКД, кандидат юридичних наук, доцент – Острогляд Олександр Васильович.

Серед учасників також були: Луцький Мирослав Іванович – перший проректор УКД, декан юридичного факультету – Зварич Роман Васильович, Репецький Сергій Петрович – завідувач кафедри кримінального права і процесу УКД, Огерук Ігор Степанович – доцент кафедри кримінального права, Лотоцький Михайло Васильович – професор кафедри кримінального права і процесу, викладачі, студенти УКД та інших ВНЗ Івано-Франківська.

У ролі експертів: Романюк Михайло – Юридична фірма «Romaniuk & Partners», партнер, адвокат, Устимчук Оксана – начальник філії державної установи «Центр пробації», Бойда Марія – заступник начальника філії Державної установи «Центр пробації» в Івано-Франківській області, Максимчак Христина – начальник відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Івано-Франківській області, Настич Богдан – інспектор відділу зв’язків з громадськістю Івано-Франківської області та інші.

В обговоренні піднімалися питання: реформування адвокатури (законопроект №9055), відповідальності адвоката, порушення правил адвокатської етики, обмеження в роботі адвоката, досудової доповіді, особливостей роботи Державної установи «Центр пробації», змін до Кримінального кодексу, що набудуть чинності з 1 січня 2020 року, зокрема, щодо кримінальної відповідальності за управління транспортним засобом в стані сп’яніння та багато інших . З приводу цих питань дискусія серед присутніх тривала що найменше годину, мали нагоду висловити свої думки всі експерти.