15 листопада 2019 року в Університеті Короля Данила в рамках VІІ студентського наукового симпозіуму «Співдружність наук: архітектура, економіка, право» відбулась конференція «Роль піци в науковому житті молоді».

До УКД приїхали студенти з Києва, Львова та Дніпра. Метою цього заходу стало обговорення й пошук шляхів розв’язання актуальних проблем в розвитку архітектури, економіки та права України молодими дослідниками.

Симпозіум відбувається в УКД вже сьомий раз. За цей час організатори обирали різноманітні формати: телешоу, квест, екскурсія, баталії та інше.

Цьогоріч головний натхненний та організатор Острогляд Олександр симпозіуму обрав цікавий формат конференції в неофіційному стилі.

«Чому піца? Тому що, кожна з трьох наук утворює цілісний продукт. За принципом піраміди Маслоу спершу ми повинні задовольнити свої економічні потреби, після — соціально важливі, юридичні, а тоді в нашому житті з’являється мистецтво», – розповідає Олександр Острогляд.

«Ми хочемо запропонувати модель ідеального університету. Де якісно обладнані аудиторії, в якому студент потрапляє в конкретне середовище, де плата за навчання теж є конкурентоспроможною. Адже доволі дивно слухати, що студент роками навчається за кошти держави, а потім жодного дня на цю державу не працює», – пояснює мотивацію створення симпозіуму пан Олександр.

Олександр додає, що сьогодні освіта має бути ближчою до споживача. Якщо в Івано-Франківську вдасться створити справді крутий студентський простір, то студент не поїде до Києва чи закордон.

На конференцію приїхало багато студентів з різних міст. Вони отримують завдання, яке потрібно вирішити, а потім опрацьовують ці шляхи вирішення в командах.

Ольга Штибу, студентка четвертого курсу факультету архітектури Придніпровської державної академії будівництва та архітектури (ПДАБА) вперше приїхала до Університету Короля Данила та залишилась враженою цим закладом.

«Університет Короля Данила є прикладом для інших ЗВО. Я нещодавно стала деканом зі зв’язків з громадськістю у своєму університеті та хочу реалізовувати там безліч нововведень УКД. Радію, що маю в кого навчатись», – ділиться Ольга.

Разом з колегами Ольга працює над проєкт студентського коворкінгу. На думку молоді, місце де студенти матимуть змогу і працювати, і навчатись, і знайомитись повинне бути молодіжним, комфортним та стильним.

Ще одна гостя УКД Галина Леонець навчається у Львівському Державному Університеті внутрішніх справ.

«В Університеті Короля Данила відчувається легка креативна атмосфера. Тут легко думається», – коментує Галина.

Галина — юрист, тому вони з колегами опрацьовують тему вступу на магістратуру та випуску з університету. На думку студентів, ідеальний університет повинен робити ставку на практику. Та забезпечувати працевлаштування своїм випускникам.