Завершилася вступна кампанія до коледжів Прикарпаття. Які спеціальності обирали цього року випускники 9-х класів дізнаємось у відповідального секретаря Приймальної комісії Університету Короля Данила, кандидата юридичних наук Оксани Каленюк.

19897530_1327871843999880_1371997199_o

«Цьогоріч по кількості поданих заяв впевнено лідирують спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», «Дизайн», «Архітектура та містобудування» і «Право». Це й не дивно, оскільки наша держава потребує високоосвічених, грамотних, висококваліфікованих ІТ-фахівців, архітекторів, дизайнерів та юристів. Значну кількість заяв подано також на економічні спеціальності», – повідомила Оксана Каленюк.

«Найбільш інноваційна, дуже швидка та динамічна, дуже молода та прогресивна, розумна та цікава – ці епітети характеризують сучасну ІТ-галузь – галузь яка рухає увесь світ вперед. Не дивно, що професія ІТ-шника є надзвичайно затребуваною у цілому світі, та зокрема у нас, в Україні. Ця молода та швидкозростаюча галузь є одним із рушіїв розвитку української економіки. На відміну від інших професій, які активно працюють на експорт – ІТ-фахівцю достатньо мати лише комп’ютер та доступ до Інтернету, для того щоб заробляти та, одночасно, залучати інвестиції в Україну. Українські програмісти вважаються одними з найкращих та найбільш професійних – багато українців працюють у відомих світових ІТ-компаніях. І, також, багато українських компаній є партнерами та підрядниками цих компаній та розробляють програмне забезпечення для них. Це усе зумовлює велику потребу у кадрах – з року в рік галузь потребує все більше і більше нових програмістів, тестувальників, системних адміністраторів, керівників проектів, бізнес-аналітиків», – зазначає керівник ІТ напряму Університету Короля Данила Іван Дячишин.

«Про остаточні результати наразі ще зарано говорити, оскільки до 1 серпня 2017 року продовжується прийом документів для вступу на ІІ курс Коледжу на вказані вище творчі спеціальності – Дизайн і Архітектура та містобудування, а до 7 серпня – на усі інші спеціальності за результатами 2-х сертифікатів ЗНО. Отже, молодь Прикарпаття ще визначається з пріоритетами та має можливість зробити свій правильний і остаточний вибір», – поділилась відповідальний секретар Приймальної комісії Оксана Каленюк.