В Університеті Короля Данила з 10 до 26 травня 2017 року працював в рамках проекту «Методика case study» Хайнц Йозеф Кнеппер – старший експерт Senior Experten Service Stiftung der Deutschen Wirtschaft für internationale Zusammenarbeit GmbH, колишній головний прокурор федеральної землі Північного Рейну-Вестфалії.

Програма Проекту передбачала наступні заходи:

– відкриту лекцію Гайнца Йозефа Кнеппера про підготовку юристів в ФРН, в якій експертом було детально проаналізовано правову базу підготовки правників, організаційні аспекти навчання, контрольних заходів та допуску до професії. Зокрема експерт зауважив: «Юридична освіта в Німеччині охоплює сім років навчання, два з яких студент проходить практику у відповідних установах, після чого складає другий державний екзамен та остаточно визначається з майбутнім напрямом роботи».

ysv

– ознайомлення викладачів Університету з методикою проведення практичних занять «Сase study», яка ефективно використовується в підготовці юристів ФРН, яка проходила в кілька етапів, а саме: ознайомлення з основними положеннями зазначеної методики, презентація вирішення окремих казусів, своєрідний екзамен для викладачів Університету. За результатами опрацювання зазначеної методики, всі викладачі, які брали в цьому участь, отримали приємний бонус – сертифікат про підвищення кваліфікації від Senior Experten Service Stiftung der Deutschen Wirtschaft für internationale Zusammenarbeit GmbH.

– круглий стіл на тему: «Реформа юридичної освіти в Україні: реалії, перспективи, Європейський досвід». Під час проведення заходу було обговорено ряд актуальних питань. Представники Львівського національного університету імені Івана Франка та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича поділились досвідом щодо вступних випробувань для здобуття ступеня «магістр» за спеціальністю «Право» з використанням технологій ЗНО. Крім того учасники заходу (серед яких були представники юстиції, безоплатної вторинної правової допомоги, старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини у Національній поліції України) обговорювали практичні аспекти підготовки студентів для здобуття ступеня «магістр» за спеціальністю «Право» та висвітлені основи підготовки юристів в ЄС (на прикладі ФРН).

Нім

В процесі виконання Проекту, в невимушеній обстановці, крім професійного спілкування багато уваги було приділено і культурній співпраці, обміну досвідом та розумінням загальнолюдських цінностей.

За результатами Проекту окремі аспекти опрацьованої методики будуть запроваджені в навчальний процес Університету Короля Данила вже з наступного навчального року.