Учасники події: провідні науковці в сфері сексуального, психічного, психологічного та репродуктивного здоров’я; психіатри, психологи, сексологи та лікарі; автори програм, підручників, посібників із статевого виховання; керівники шкіл і члени громадських організацій; методисти та вчителі з виховної роботи, представники релігійних організацій тощо.
Мета: проаналізувати сучасні тенденції в статевому вихованні школярів та окреслити перспективи створення і впровадження сучасної програми з статевого виховання котра б відповідала українським реаліям.
Завдання:
• Узагальнити можливі шляхи підготовки спеціалістів в області статевого виховання в закладах освіти.
• Окреслити досвід та перспективи підготовки програм та навчально-методичного забезпечення з сексуальної та статевої освіти в державних й приватних закладах освіти.
• Проаналізувати ефективність сучасних програм з статевого виховання в закладах освіти.
• Визначити вплив ЗМІ на формування сексуальної ідентичності особистості.
• Висвітлити дії по впровадженню національної програми з статевого виховання.
Ключові питання для обговорення:
• Сучасні тенденції сексуальної освіти: як рання сексуалізація дітей впливає на порушення їх нормативного психологічного розвитку.
• Необхідність впровадження комплексного статевого виховання для зниження сексуального насильства відносно дітей.
• Сучасні загрози сексуальному здоров’ю нації. Деструктивні тенденції.
• Вікова періодизація психосексуального розвитку в дитинстві та її вплив на майбутнє.
• Взаємозв’язок статевого виховання та психологічного здоров`я дитини.
• Особливості програм статевого виховання в сучасній Україні.
• Статеве виховання та його роль в стратегії національного становлення.
• Особливості покоління «Z». Актуальні тенденції в соціальних мережах.
• Статеве виховання як запорука гармонійної побудови майбутніх сімейних стосунків.
Доповідачі
- Федорець Святослава Борисівна (Київ) – психолог, системно сімейний психотерапевт, консультант з людської сексуальності. Науковий корисподент. Заступник директора Асоціації сексологів та сексотерапевтів України.
«Статеве виховання як фундамент сексуальної гармонії пари»
- Симотюк Марта (Івано-Франківськ) – психолог, позитивний психотерапевт та консультант з людської сексуальності. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України (АССУ).
«Критичний аналіз гендерного виховання»
- Федик Оксана Василівна (Івано-Франківськ), психолог, консультант з людської сексуальності, кандидат психологічних наук, доцент кафедри загальної та клінічної психології, заступник декана філософського факультету. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України (АССУ)
«Роль сексуальної культури у формуванні сім’ї»
- Алєксєвєа Альона Євгенівна (Київ), керівник по зв’язкам з громадськістю Національний Інститут сексології та сексуального здоров’я, лікар-психолог та консультант з людської сексуальності. Член дирекції Асоціації сексологів та сексотерапевтів України.
«Статеве виховання: Фактори впливу на психічне здоров’я особистості»
- Стоянова-Коваль Світлана Савівна (Одеса), доктор економічних наук, професор кафедри обліку і оподаткування Одеського державного аграрного університету, консультант з людської сексуальності, член правління Національного Інституту сексології та сексуального здоров’я. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України.
«Вплив статевого виховання молоді на комунікацію в умовам поширення соціальних мереж»
- Юрченко Едуард Анатолійович (Київ), філософ, політолог та громадський діяч, кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та педагогіки ФТІТ Національний Транспортний Університет. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України (АССУ).
«Традиційна родина як фундамент соціально-економічного та політичного розвитку»
- Колько Євгенія Юріївна (Київ), керівник правового напрямку Асоціації сексологів та сексотерапевтів України, адвокат, експерт з юридичної сексології та публіцист. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України (АССУ).
«Вплив сексуальної освіти на розбещення неповнолітніх. Правовий погляд»
- Нізалова Тетяна Григорівна (Київ), лікар, акушер-гінеколог, кандидат медичних наук, викладач Національного Інституту сексології та сексуального здоров’я. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України (АССУ).
«Ранній початок статевого життя та репродуктивні проблеми у дівчаток- підлітків.
- Лось Оксана Миколаївна (Херсон), кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти Херсонського державного університету, кандидат психологічних наук, психолог та консультант з людської сексуальності, член правління Національного Інституту сексології та сексуального здоров’я. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України.
«Психологічні аспекти статевого виховання»
- Ільїнова Ірина Анатоліївна (Одеса), практикуючий психолог, консультант з людської сексуальності, фасилітатор ICDP та громадський діяч. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України (АССУ).
«Проблеми статевого виховання в християнських родинах»
- Володарська Наталія Дмитрівна (Київ), кандидат психологічних наук, доцент, старший науковий співробітник Інтитуту психології імені Г.С.Костюка НАПН України .Провідний науковий співробітник лабораторії психології особистості імені П.Р.Чамати. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України (АССУ).
«Роль сім’ї як системи в сексуальному розвитку дитини»
- Іванькова Єлена Валеріївна (Львів) – психолог, транзактний аналітик, консультант з людської сексуальності та громадський діяч. Член Асоціації сексологів та сексотерапевтів України(АССУ) .
«Репродуктивне здоров‘я молоді та негативні впливи нього».
- Шевченко Михайло Петрович (Київ), виконавчий директор Асоціації сексологів та сексотерапевтів України, громадський діяч, психолог, психоаналітично орієнтований психотерапевт та сексолог. Координатор Української школи сексології.
«Статеве виховання в контексті національного відродження».
Список популярних лекцій для широкого загалу
1. Святослава Федорець – «Статеве виховання: коли, що та як говорити дитині “про це”».
2. Ірина Ільїнова – «Сексуальне виховання дітей в християнських родинах : гармонія з собою та світом».
3. Едуард Юрченко – «Традиційна родину в добу IV інформаційно-промислової революції».
4. Михайло Шевченко – «Статеве виховання як інструмент політичного впливу».
5. Євгенія Колько – «Законодавче підґрунтя прав лгбт в Україн»
6. Тетяна Нізалова – «Еротичний код українців»