Актуальне інтерв’ю

Працівники відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю університету Короля Данила поспілкувалися з одним із найвидатніших архітекторів Прикарпаття, що наразі працює викладачем університету  Зіновій Соколовський.

– Пане, Зіновій! Розкажіть будь ласка про своє професійне становлення, чим Вас приваблює архітектура?

– Я довгий час працював в проектному інституті Укрзахідпроектреставрація, де пройшов шлях від старшого архітектора до директора регіонального відділення. За цей час набув багато знань про історичну забудову міста Івано-Франківська, необхідність її відновлення і правильного збереження.

– Чому вирішили перейти на викладацьку роботу саме в наш Університет?

– В певний момент я зрозумів, що необхідно передати набутті знання та досвід молодим. Я захоплююсь системою підготовки студентів в Університеті, адже вона спрямована на використання творчих здібностей і застосування їх на практиці. Я був керівником багатьох цікавих проектів, зокрема з відновлення веж на будинках центральної забудови міста. Мало хто знає, що Станіславів свого часу був «містом веж» і втрата цього архітектурного елемента на мою думку негативно позначилась на загальному силуеті міста.

– Пане, Зіновій, Ви і зараз разом зі студентами «УКД» активно співпрацюєте з міською владою у втіленні чергового проекту?

– Так, ми хочемо, щоб на початку кожної із центральних вулиць міста на фасадах будинків були встановленні вказівники із переліком усіх історичних назв, які в різний час мала та чи інша вулиця. До прикладу, сучасна вулиця Незалежності мала п’ять різних історичних назв, а Вічевий майдан взагалі близько двадцяти. Така інформація особливо стане в нагоді екскурсоводам, а також допоможе мешканцям краще знати історію свого міста.