Протягом трьох тижнів із викладацьким складом економічного факультету Університету Короля Данила працював експерт з Німеччини Карл-Ганс Вальштайн.
«Наш навчальний заклад уже вдруге, за допомогою служби старших інспекторів, яка знаходиться в Німеччині, отримує можливість запросити експерта на три тижні для проведення роботи із викладацьким складом університету. Перший такий проект відбувався у травні і був настільки успішний, що ми вирішили повторити його уже для економічного факультету», – розповідає проректор з міжнародних зв’язків Університету Короля Данила Тетяна Рудак.
Карл-Ганс Вальштайн спеціалізується на методиці викладання економічних дисциплін. Тому він працював з викладачами університету і коледжу, які викладають дисципліни економічного напряму.
«Українська система освіти за своєю структурою, за побудовою і за тривалістю навчання дуже схожа на німецьку. Якщо говорити власне про систему вищої освіти, то Україна використовує практику, приєднану до Болонського процесу, як і інші країни Європейського Союзу.
Я презентував інновативні і сучасні методики викладання і те, як застосувати їх безпосередньо з самим викладачами. Цілі, які ставлять перед собою університети – підготувати студентів до їхньої майбутньої праці, щоб вони у майбутньому могли фахово виконувати свою роботу.
Студенти мають мати кілька видів компетенції: фахову – їхні знання, соціальну, бо у майбутньому вони будуть спілкуватися з людьми, і особисту компетенцію.
Методи викладання ми можемо поділити на дві категорії – перша, яку застосовують в наших університетах, це зустріч з реальністю, тобто коли студентів відправляють на практику на підприємства, фірми, де вони можуть спостерігати за діяльністю підприємства. А от друга категорія методів викладання – симулятивна, тобто коли ми можемо змоделювати певну ситуацію за допомогою навчальних ігор», – пояснює Карл-Ганс Вальштайн.