Українським словом розпочали святкування Тижня української мови в Університеті Короля Данила. Кажуть, що перетворити слово у справу набагато важче, ніж справу у слово. Втілюючи свої задуми, ми творили три прекрасних дні, присвячені українському слову.

Перше слово було «золотим», і було те слово про талановитого письменника, чиї твори перекладені багатьма мовами світу, «батька чорного гумору» − Юрія Винничука, який вражав відкритістю своїх розповідей, адже напевно немає такої теми, яку б Він не описував у своїх літературних творіннях. Надзвичайно скромний та спокійний у житті, проте такий імпульсивний, натхненний сучасністю, іноді навіть гострий та інтимно відвертий у своїх романах та повістях… Презентуючи прозові шедеври «Танго смерті», «Діви ночі», «Весняні ігри в осінніх садах», «Аптекар», Ю. Винничук неодноразово згадував минуле, іронізував над сучасним, час від часу занурювався у щось надреальне, читаючи уривки зі своїх книг. І це було незабутньо…

Друге слово було «вишите сапфірами» – сильне, владним, справедливе, емоційно прекрасне… Наділені мудрістю, впевненістю, спокоєм, наші студенти прекрасно демонстрували свої уміння у читанні поезій на обласному конкурсі читців (Христина Тулик та Марія Чеверда), у змалюванні усіх барв українського слова на тематичних стіннівках (студенти усіх факультетів), у мудрості та гостроті слова, вираженій у громадянській позиції щодо використання української мови…(студенти юридичного факультету), в інтелектуальному змаганні з власними знаннями на мовному конкурсі імені П. Яцика (студенти Коледжу та Університету)…

Скільки полум’я фантазії, скільки кольорів осіннього листопаду, скільки теплоти та вмінь вкладено в їхню талановито геніальну працю… І візерунками українських вишиванок, в яких були і студенти, і викладачі Університету, простелили казкову дорогу до приємних емоцій та гарних світлин….

І третє слово – «слово гірського кришталю»… яке концентрує космічну енергію, покращує мову, стимулює до інтелектуальної роботи… І слово те мовлене було в дискусіях поза форматом «Українська мова як світ світів: виклики сьогодення». Вражали своїми думками наші доповідачі! Теплими, ніжними та водночас болючими спогадами – Надія Семенкович, легкими, невимушеними, нанокрутими вподобайками – Іван Дячишин, практичними та глибокими рекламними візіями – Ольга Дутчак, сміливими україномовними сентенціями – Віра Качмар та Інна Данилюк…

Об’єднує нас усіх, дорогі Викладачі та Студенти, слово подяки! Дякуємо, що були з нами, підтримували наші ідеї, долучалися та активно брали участь у всіх запропонованих заходах!