В Івано-Франківську в Коледжі Університету Короля Данила стартував перший етап проекту Pixels on Tour Erasmus+, учасниками якого є, окрім нашого міста, Португалія, Франція, Італія та Польща.
Особливістю проекту є реалізація інклюзивного навчання через різноманітні засоби мистецтва. Питання інклюзії варто розглядати не тільки в аспекті створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами. Насамперед, інклюзивна освіта в широкому сенсі передбачає створення рівних можливостей для всіх категорій дітей і в Україні, і поза її межами.
Мета відповідного проекту є особливо актуальною зараз, оскільки в закладах освіти навчаються діти з різними культурними та мовними відмінностями, з власними потребами та можливостями. Хтось переїхав через роботу батьків, когось змусили військові дії, а хтось просто обрав для життя місце, де почуває себе комфортніше. Жоден з них не повинен відчувати себе іншими – це основне завдання інклюзії. Тому ініціатори проекту замислилися над тим, як покращити і пришвидшити інклюзію та чи зможе з цим впоратися мистецтво.
Успішно пройшовши навчання в м. Гренобль (Франція), викладачі активно впроваджують здобуті знання у роботі з дітьми різних вікових категорій. Перевагою проекту є вивчення індивідуальних особливостей дітей, виявлення їх творчих талантів, спрямування їхньої уваги на роботу в групах, тобто забезпечення потреб студентів з повагою до їхніх здібностей та можливостей.
Перший етап проекту пов’язаний з груповою роботою. Групи дітей в кількості трьох осіб першим завданням мають створити фотографію того, що їх вразило чи особливо запам’яталося в Івано-Франківську – місті, яке прихистило приїжджих і для багатьох стало другою домівкою.
Що цікаво, кожній фотографії студенти мають дати назву та описати, які відчуття у них були в момент фотографування, що на них впливало, які емоції були опісля. Весь процес буде методично описаний експертами, причому кожною з країн-учасниць.
Ми стартуємо, і це тільки початок!!!